Datum/Tijd
Date(s) - 23/09/2025
10:00 - 12:30
Locatie
Blauwe Zaal, Tuindorpkerk
Categorieën
Oecumenisch leerhuis over parabels, fabels en gelijkenissen uit christendom, jodendom, andere religies en moderne literatuur
Vier religieuze gemeenschappen organiseren een oecumenisch leerhuis over de grens van kerk en wijk heen. Samen lezen en bespreken we op zes dinsdagochtenden parabels, fabels en gelijkenissen uit christendom, jodendom, andere religies en moderne literatuur en cultuur. Zo hopen we ons bestaan te verdiepen en elkaar en onszelf beter te leren kennen. We werken met het boek: Parels van wijsheid. Parabels, fabels en gelijkenissen uit de wereldliteratuur.
Docenten zijn Bas van den Berg, Marie-José Bolhuis, Bart Koet en Kees van der Zwaard.
Locatie: Blauwe Zaal van de Tuindorpkerk, Utrecht (hoek Van Suringarlaan/Van Riellaan 1).
Data: dinsdag 23 september, 7 oktober, 28 oktober, 11 november, 25 november en 9 december.
Tijd: 10.00 – 12.30 uur.
Kosten: € 10,- (inclusief koffie en thee; contant te betalen).
Aanmelden via bwpvandenberg11@gmail.com
Parabels in het Jodendom
23 september parabels in het jodendom o.l.v. Bas van den Berg. Het bijzondere van Joodse parabels ontdekken. We lezen uit Deel 2: de inleiding, de tekst over de sprekende dieren, de parabel over de os met de slechte manieren, over de prediker van Dubno en over een voorproefje van een leven van rechtvaardigheid (p. 89-150).